Çayyolu, Ümitköy, Yaşamkent, Konutkent elektrikçi.

Dış Mekân Kablo Özellikleri. Çayyolu Elektrikçi

Çayyolu, Ümitköy, Bağlıca, Yaşamkent ve Konutkent merkez olmak üzere Ankara'nın her yerine acil elektrikçi ve nöbetçi elektrikçi hizmeti vermekteyiz.

Hangi uzatma kabloları dış mekân kullanımı için uygundur?

Elektrik güvenliğini sağlamak ve ev yangınlarını önlemek için doğru kabloyu seçmek önemlidir.

Dış Mekânda Hangi Uzatma Kablosu Uygun?

Dışarda kullanılacak doğru kabloyu bulmak için, kablonun ambalajını veya kendisinin üzerinde yazan bir harf kontrolü yapmamız gerekir. Aşağıdaki bilgiler, dışarıda kullanmayı düşündüğünüz uzatma kablosunun uygun olup olmadığını bilmenize yardımcı olacaktır:

Ambalajın veya kablonun üzerindeki “W” (Açık Hava Şartlarına Dayanıklı) harfi, dışarıda kullanılmak üzere tasarlanmış bir kabloyu belirtir.

Bir iç mekân uzatma kablosu ile bir dış mekân kablosu arasındaki temel fark yalıtımdır.

Dış mekânda kullanım için uygun kablolar, neme, sıcaklık değişimine ve güneş ışığına karşı koruyan parlak turuncu kauçuk, vinil veya plastik kapaklara sahiptir.

Dış mekân uzatma kablolarında topraklama teli yangın veya elektrik çarpması riskini azaltır. Bunun için topraklama olmayan fişler kullanılmamalıdır.

Dış mekân cihazları genellikle iç mekân cihazlarından daha fazla amper gerektirdiğinden, dış mekân kullanımına uygun bir uzatma kablosu yüksek amper derecesine sahip olacaktır.

Dış Uzatma Kablosu Yağmurdan Nasıl Korunur?

Evinizin dış tarafında Topraklama Hatası Devre Kesicisi (GFCI- Ground Fault Circuit İnterrupter) korumalı prizler takılı değilse, dış uzatma kablonuzla birlikte bir GFCI adaptörü kullanın. GFCI doğrudan prize takılır ve ardından uzatma kablosu GCFI’ya takılır. Akım su, bir kişi veya içinden akmaması gereken herhangi bir şeyden akarsa GCFI bunu algılar ve otomatik olarak bir devre kesici olarak çalışır. Elektrik çarpmasını önlemek için dış mekân uzatma kablonuzu takmadan önce daima GFCI’yi prize takmayı unutmayın.

Harici Uzatma Kablosu Kullanmak için Güvenlik İpuçları Nelerdir?

Dışarıda kullanım için tasarlanmış doğru uzatma kablosunu seçmek ve bir GCFI uzatma kullanmak mükemmel güvenlik önlemleri olmasına rağmen, ailenizi ve evinizi güvende tutmak için yapabileceğiniz başka şeyler vardır.

Uzatma kablolarını uygun şekilde saklayın. Yıl boyunca kabloyla işiniz bittiğinde, uzatma kabloları toplayın ve dikkatlice geri sarın. Ardından, tekrar ihtiyaç duyulana kadar bunları güvenli bir yerde muhafaza edin.

Uzatma kablolarını depodan çıkarırken, yalıtımda ve açıkta kalan kabloda çatlak olup olmadığını inceleyin. Herhangi bir sorun fark ederseniz, kabloyu kullanmayın.

Uzatma kablolarını daima su veya kar temas edebileceği noktalardan uzak tutun.

Aynı anda birden fazla cihaza güç sağlamaya çalışarak uzatma kablolarını aşırı uzatmayın.

Parlak renkli uzatma kabloları kullanmak; bunları bulmanıza, takılmayı önlemenize ve kabloların bulunduğu bölgede çalışan kişiler uyarmaya yardım eder.

Dikkatli olun, elektrik hizmetlerinizde her zaman ve en iyisi profesyonel elektrikçilere danışmaktır. Dış mekanda kullanacağınız kablolar ile ilgili endişeleriniz varsa, bilgi almak için Çayyolu, Ümitköy, Yaşamkent, Bağlıca ve Konutkent’te hizmet veren elektrikçi adresimizi ziyaret edebilir veya sitede ki 05541940646 numara ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir