Çayyolu, Ümitköy, Yaşamkent ve Konutkent merkez olmak üzere Ankara'nın her yerine acil elektrikçi ve nöbetçi elektrikçi hizmeti vermekteyiz.

Elektriği Duyabilir misiniz? Ümitköy Elektrikçi

Çayyolu, Ümitköy, Bağlıca, Yaşamkent ve Konutkent merkez olmak üzere Ankara'nın her yerine acil elektrikçi ve nöbetçi elektrikçi hizmeti vermekteyiz.
Çayyolu, Ümitköy, Bağlıca, Konutkent ve Yaşamkent merkez olmak üzere Ankara’nın her yerine güvenilir elektrikçi hizmeti.

Elektrik ses çıkartır mı?

Hiç elektrikli bir cihazdan gelen belirsiz bir uğultu sesi fark ettiniz mi? Elektriği duymak mümkün mü? Birçok kişi elektriği “duyabileceğini” veya “hissedebileceğini” ifade etmektedir. TV’nizin sesini kapattınız ancak hala açık olduğunu duyuyor musunuz? Bazı insanlar bu seslere son derece duyarlıdır.

Onları daha önce duymamış olabilir veya dikkat etmemiş olabilirsiniz, fakat yakından dinlerseniz, uğultulu elektrik sesleri etrafımızda. Kesintisiz uğultulu gürültünün kendi adı bile var: “şebeke uğultusu”. Bazı insanlar bu sesi rahatsız edici bulsa da, bazıları elektrik sesini yatıştırıcı bulduklarını söylüyorlar.

Elektrikli Ev Aletlerinde Ses Nasıldır?

Elektrik neden gürültü çıkarıyor? Duyduğumuz o uğultu aslında elektriğin bir yan ürünü. Alternatif akım (AC) bir cihazdan veya elektrik panelinden akarken, değişen manyetik alanlar yaratır. Bu manyetik alanlar, transformatörün dahili bileşenlerinin, genellikle insan işitme aralığında (20 ila 20.000 Hz.) olan 50 ile 60 Hz frekansında titreşmesine neden olur. Genel olarak, yüksek voltajda çalışan cihazlar düşük voltajda çalışan cihazlara nazaran daha sesli çalışır. Düşük voltajları sadece belirli bir kaç kişi duyulabilir.

Hiç televizyonda çok sevdiğiniz programı dikkatle dinlerken bir anda ses kesintiye uğradı mı? Bazen saç kurutma makinesi veya elektrikli matkap gibi cihazlar, her ikisi de aynı anda kullanıldığında televizyonunuza müdahale edebilir. Hassas elektronik cihazlarınızın aşırı akım koruyuculara ve güç düzenleyicilere bağlı olması cihazların birbirleri arasındaki etkileşimi büyük ölçüde azaltabilir ve cihazlarınızın düzgün çalışmasını sağlayabilir.

Yüksek Gerilim Enerji Hatlarındaki Uğultu:

Yüksek enerji hatlarından gelen gürültü korona deşarjından (elektrik boşalması) kaynaklanır. Korona deşarjı ise enerji hattı etrafındaki havanın iyonize olmasıdır.

Kaçak elektrik deşarjları güç hatlarını çevreleyen havada dolaştıkça bir tıslama sesi duyulur. Bu ses, yüksek voltajda ve havadaki nem iletkenliği artığında yani nemli veya ıslak havalarda daha sık görülür. Ses sinir bozucu olabilir, ancak genellikle yakındaki insanlar için tehlike oluşturmaz.

Elektriksel Gürültü Hakkında Ne Zaman Endişe Duymalıyız?

Ev aletlerinde veya cihazlarında düşük, sabit uğultu veya vızıltı genellikle endişelenecek bir şey değildir. Normalden daha yüksek sesler fark ederseniz veya çatırdama, cızırtı veya diğer olağandışı sesler duyarsanız, cihazı hemen fişten çekin ve daha fazla kullanmadan bir elektrikçiye kontrol ettirin.

Sigorta/şalter panelinize özellikle dikkat edin. Sadece yakınlarda olduğunuzda duyulabilen sessiz, sabit bir uğultu normaldir, ancak yüksek sesli uğultu, cızırtı veya kıvılcımlanma muhtemelen hasarlı bir tel veya hasarlı bir sigorta/şalter olduğu anlamına gelir. Bu durumda, sorunu kendiniz çözmeye çalışmak tehlikeli olabilir. Sorunu araştırmak ve sorunu çözmek için derhal bir profesyonel elektrikçiyle irtibata geçin!

Elektriksel Gürültü Endişeleri için Profesyonel Yardım Alın.

Elektrik ve pahalı elektrikli cihazlar söz konusu olduğunda, güvende olmak üzülmekten her zaman daha iyidir. Hasarlı elektrik kabloları veya bileşenleri elektrik çarpmasına veya yangına neden olabilir ve hatalı cihazları kendi başınıza tamir etmeye çalışmak garantinizi geçersiz kılabilir. Elektrik sigortalarınız, kablolarınız veya elektrikli cihazlarınızla ilgili endişeleriniz varsa, randevu almak için Çayyolu, Ümitköy, Bağlıca, Yaşamkent ve Konutkent’te hizmet veren https://www.cayyolu724elektrikci.com/ adresimizi ziyaret edebilir veya sitede yazan 05541940646 numara ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir