Çayyolu, Ümitköy, Yaşamkent, Konutkent her türlü elektrik arızalarınıza; firmamızın elektrikçileri, elektrik tamircileri, elektrik ustaları ile acil olarak en yakın elektrikçimizi yönlendirerek 7 gün 24 saat müdahale edilebilmektedir. sigorta ve sigorta kutusu tamiri.

Elektrik Güvenli Şekilde Nasıl Kesilir? Çayyolu Elektrikçi.

Çayyolu Elektrikçi Konutkent Elektrikçi Bağlıca Elektrikçi Ümitköy Elektrikçi Yaşamkent Elektrikçi
Çayyolu’nda yaptığımız sigorta panosu değişimi ve tamiri.

Elektrik Güvenli Şekilde Nasıl Kesilir? Çayyolu Elektrikçi.

Devrelerin aşırı yüklenmesi durumunda birçok ev veya işyerinde sigortayı resetlemek gerekir. Evinizin/işyerinizin elektriğini nasıl resetleneceğini aşağıda anlatacağız:

Sigorta Kutusu Nerede Bulunur?

Sigortalar tipik olarak sigorta kutularına bağlanır. Sigorta kutularının çoğu evin girişi, koridoru, çamaşırlığı, elbise veya ayakkabılık odası, bodrum katı gibi genelde küçük çocukların ulaşamayacağı yerlerde bulunur.

Sigortanın Tipini Belirleme

Sigorta kutunuzu bulduktan sonra, kutunun içinde plastik anahtarları arayın.  Bazı ev ve işyerlerinde sigorta kutusunda anahtarlar yoksa, çevirmeli/cam sigortalar olabilir. Çevirmeli/cam sigortalar anahtarlı sigortalara benzer şekilde çalışır, ancak değiştirilmeleri için ek çalışmalar gerektirir. Sigortanızı değiştirmek için bir profesyonel elektrikçi aramak en iyisidir.

İş Yapacağınız Bölgenin Elektriğini Kesme

Bazı elektrik işleriniz için sigortanızın ana anahtarınızı kapatmanıza her zaman gerek yoktur. Bir duy veya priz değiştirmek gibi işler için lokal bir elektriksiz çalışma alanı gerekir. Evinizin belirli bölümlerindeki elektriği devre dışı bırakmak için sigortanın ilgili anahtarını kapatabilirsiniz. Sigorta anahtarlarını devrelerine göre etiketlemek iyi bir fikirdir.

Tüm Evin Elektriğini Kesme

Büyük ölçekli kablo tesisatı veya yapısal güncellemeler gibi bazı projeler tamamen elektriksiz bir ev gerektirebilir. Sigortanızdaki ana elektrik hattını çevirerek veya iterek tüm evinizin elektriğini kesebilirsiniz.

Aşırı Yükten Sonra Sigortayı Resetleme

Aşırı yüklenmelerden veya elektrik arızalarından sonra bazen sigortayı resetlemek gerekebilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1.            Atmış Anahtarınızı Belirleyin.

Sigorta kutusunun kapağını açın ve sigortanın atıp/atmadığını kontrol edin. Sigortaların bazılarında aşırı yüklenmeyi gösteren turuncu/yeşil veya kırmızı bir gösterge bulunur. Gösterge yoksa şalteri diğerlerinin ters yönünü gösteren bir anahtar arayın.

2.            Anahtarı çevirin.

Devrenizi yeniden bağlamak ve elektriği geri yüklemek için anahtarı açık konuma itin.

3.            Onarım İçin Sigortayı Kapatma

Onarımlar sırasında bazen sigortaların kapatılması gerekebilir.

Tüm Ev İşleri İçin

Ana güç kaynağınızı belirleyin. Güç şebekesi, sigorta kutunuzun içinde, üstünde veya altında bulunur. Anahtarı çevirin. Anahtarı kapalı konumuna itin.

Bazı Odalar İçin

Odanızın sigortadaki anahtarını belirleyin. Münferit sigorta anahtarlarını etiketlerseniz kolayca bulabilirsiniz. Etiketlenmediyse çalışma alanınızdaki elektrik kesilene kadar her bir anahtarı çevirin. Emin olamıyorsanız, ana sigortayı kapatın.

Çalışmanız birkaç odayı kapsıyorsa veya hangi sigortanın çalışma alanınızı kontrol ettiğinden emin değilseniz, daima ana güç kaynağınızı kapatın. Çalışmalar bittikten sonra sigortanızı açık konuma getiriniz.

Tüm sigorta problemlerinizi profesyonel elektrikçilere kontrol ettiriniz. Sigorta ve sigorta paneli problemlerini çözmek için Çayyolu, Bağlıca, Ümitköy, Yaşamkent ve Konutkent’te hizmet veren elektrikçilerimizi web adresimizden ziyaret edebilir veya sitede yazan 05541940646 numara ile iletişime geçebilirsiniz.

Ailenizin emniyetini ve güvenliğini sağlamak için profesyonel elektrikçilerle çalışmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir