İncek Elektrikçi Ankara İncek Elektrikçi

İncek Elektrikçi Ankara İncek Elektrikçi İncek En Yakın Elektrikçi
İncek Elektrikçi Ankara İncek Elektrikçi İncek En Yakın Elektrikçi


İncek Elektrikçi Ankara İncek Elektrikçi İncek En Yakın Elektrikçi

İncek Elektrikçi Ankara İncek Elektrikçi İncek Elektrikçiler İncek Elektrikçileri. İncekte Elektrikçi İncek En Yakın Elektrikçi 724 Hizmetleri:

İncek Elektrikçi – Elektrik Tesisat Tamiri

Ankara İncek Elektrikçi – Görüntülü Diafon Sistemleri

Ankara İncek Elektrikçi – Kaçak Akım Koruma Rolesi Montaj

İncek Elektrikçi – Avize Montajı ve Tamiri

Ankara İncek Acil Elektrikçi – Elektrik Tesisatı Yenileme ve Tadilat

İncek Elektrikçi – İnternet Hattı Tamir ve Yenileme

Ankara İncek Elektrikçi – Çevre Aydınlatma Sistemleri

Ankara İncek Elektrikçi – Bina İçi Tesisat Tamir ve Yenileme

Ankara İncek En Yakın Elektrikçi – Merkezi Uydu ve Çanak Kurulumu

Ankara İncek Elektrikçi – Güvenlik Kamerası Kurulumu ve Arıza Tamiri

Ankara İncek En Yakın Elektrikçi – Led Spot Aydınlatma Dekor İşleri

 

İncek Elektrikçi 7/24 Elektrik Arıza Servisi, Her türlü elektrik arızalarınız Ankara İncek Elektrikçi tarafından itina ile onarılır. İncek Elektrikçi; Priz, Lamba Arızaları, Şalter Sorunları, İnternet ve Telefon Hattı Arızaları, Avize Montaj, Elektrik Tesisatı ,Tadilat Dekor , Led Spot Aydınlatma hizmetlerini vermektedir. İncek Elektrikçi.

 

 

 

İncek Elektrikçi Ankara İncek Elektrikçi İncek En Yakın Elektrikçi
İncek Elektrikçi Ankara İncek Elektrikçi İncek En Yakın Elektrikçi

Sigortalar ve Devre Kesiciler. İncek Elektrikçi.

Sigorta ve Devre Kesici: Yangına neden olabilecek aşırı elektrik yüklerini önlemek ve elektrik devreleri ile cihazları korumak için kullanılan aletlerdir. Her ikisi de aynı amaca (elektriği kesmek) hizmet etmekle beraber farklı yöntemleri kullanırlar. Sigorta, aşırı ısındığında eriyen bir metalden yapılmışken; devre kesici, güvenli olmayan bir elektrik dalgalanması tespit ettiğinde elektriği kesecek dahili anahtar mekanizmalarına sahiptir.

Sigortalar, elektrik akışını daha hızlı keser ancak metal eridiğinde değiştirilmeleri gerekir. Devre kesicilerin ise resetlenmesi yeterlidir. Şimdi sigortalar ve devre kesiciler arasındaki avantaj ve dezavantajları inceleyelim.

Sigortalar – Ankara İncek Elektrikçi

Sigortaların farklı tipleri vardır. Hem konut hem de işyerlerinde kullanılabilir. En yaygın tipi; metal telin/filamentin, cam veya seramik veya metal bir kutunun içine yerleştirilmesi ile üretilir.

Konutlarda sigorta, genellikle binanın kablolarının toplandığı merkezi bir sigorta kutusuna takılır. Aşırı yüklenmeler meydana geldiğinde, metal tel/filaman erir ve elektrik akışını durdurur.

Bir sigorta attığında metal tel erimiştir ve bir daha kullanılamaz. Bu yüzden atılmalı ve yeni bir sigorta ile değiştirilmelidir. Farklı elektrik voltaj ve akımlara dayanıklı sigortalar mevcuttur. Bir devre için en iyi sigorta genellikle normal çalışma akımından biraz daha yüksek olan bir sigortadır.

Devre Kesiciler – İncek Elektrikçi

Devre Kesicilerin iki farklı çalışma şekli vardır; ilki bir elektromıknatısın kullanılması, diğeri ise çift alaşımlı bir metal şeridin kullanılmasıdır. Her iki tipte devre kesici açıkken elektrik akımı şerit boyunca akmaya devam eder. Akım güvenli olmayan seviyelere ulaştığında, solenoidin veya şeridin manyetik kuvveti, anahtar mekanizmasını harekete geçirecek ve akımı kesecektir. Diğer yöntem ise metal şeridin bükülerek anahtarı harekete geçirmesi ve bağlantıyı kesmesidir. Devre kesiciyi sıfırlamak için anahtar tekrar açılabilir. Bu devreyi yeniden bağlar.

Devre kesicilerin, topraklama hatası veya (Ground Fault Circuit Interrupte – insanın elektrik çarpmasından dolayı ölmesini önleyen sistem) GFCI için kullanılması gibi başka uygulamaları da vardır. Bunların görevi, aşırı ısınmadan ziyade elektrik çarpılmasını önlemektir. Akım dengesizleşirse, prizdeki devreyi keser. Devre kesici bir düğmeye dokunarak resetlenebililr. Genellikle musluk ve lavabo gibi su kaynaklarının bulunduğu banyo mutfak gibi yerlerde kullanılması sonucu elektrik çarpması sonucu ölümleri engeller.

Avantajlar ve Dezavantajları – Ankara İncek Elektrikçi

Sigorta Sigortalar daha ucuzdur. Her yerden rahatlıkla satın alınabilir. Aşırı yüke hızlı tepki vererek hassas elektronik cihazlara daha fazla koruma sağlar. Fakat aşırı yüke hızlı tepki vermeleri sigortaların sık sık patlamasına neden olur.

Sigortalar patladığında değiştirilmeleri gerekir. Bu, özellikle akşam saat 10’dan sonra olursa ve yedek sigorta yoksa temininde zorlukla yaşanır. Sık sık sigorta patlaması sonucu insanlar daha yüksek voltaj ve akım seviyesine sahip sigortaları kullanmaya yönelebilir. Bu da ev aletleri için yüksek gelecek ve devrelerin ısınmasına neden olacaktır. Sigortalar patladığında tespit etmek çok kolaydır. Gözle hemen tespit edilebilir.

Bir devre kesici kullanmanın dezavantajı, kurulum, onarım ve değiştirmenin pahalı olmasıdır. Devre kesiciler, güç dalgalanmalarına bir sigorta kadar hızlı tepki vermez. Bu, devreye bağlı elektronik cihazların zarar görebileceği anlamına gelir. Titreşim ve harekete karşı daha hassas olduklarından dalgalanma haricindeki etkenlerden dolayı anahtarın açılmasına izin verebilir ve elektriği kesebilir.

Hangi durumda devre kesici hangi durumda sigorta kullanılmalıdır? Örneğin, GFCI gerektiren durumlarda sigorta kullanılmamalıdır. Elektrikçiler, hangisinin hangi durum ve şartlar için daha iyi olup olmadığına karar verecek yegâne kişilerdir.

Sigorta ve devre kesiciler ile ilgili her türlü konuda 05541940646 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

İncek Elektrikçi, Ankara İncek Elektrikçi, İncek Elektrikçileri, İncek En Yakın Elektrikçi, İncekte Elektrikçi İncek Acil Elektrikçi her türlü elektrik arızalarınız; firmamızın konusunda uzman elektrik tamircileri ve elektrik ustalarından size en yakın elektrikçimizi yönlendirilerek elektrik arıza teşhis, tespit  ve onarımı 7 gün 24 saat yapılmaktadır. Electrician in Ankara. Ankara İncek Elektrikçi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir